Witaj! załóż konto lub zaloguj się

​APETYT NA ZDROWIE?


Zdrowie stanowi największą wartość, która determinuje nasze szczęście, dlatego zdrowia życzymy sobie i bliskim – to się nie zmienia. Zmienia się natomiast pogląd na to, co zdrowe. Definicja zdrowia na przestrzeni lat ewoluuje i poszerza się – od: „jestem zdrowy, bo nie jestem chory” po: „pełen dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny”.
Dzisiaj, zdrowy znaczy: szczupły, wysportowany. Niewątpliwie ma to ścisły związek ze współczesnym kanonem piękna.
Eksperci są zgodni, bez właściwego odżywiania, codziennej porcji ruchu, nie osiągniemy łatwo sylwetki, która kojarzy się ze zdrowiem.
Bieganie, rower – to aktywności dla ludzi sprawnych fizycznie, relatywnie młodych. A reszta?

Nordic Walking – sport dla każdego

Aktywność, która kształtuje sylwetkę i daje niesamowite efekty w postaci utraty masy ciała, a nie wymaga przy tym idealnej sprawności fizycznej.
Nordic Walking to połączenie spaceru – poruszamy się krokiem spacerowym, z jazdą na nartach – wykorzystujemy kijki do Nordic Walking.
W czasie spaceru z kijkami angażowane są wszystkie partie ciała – także mięśnie ramion, dzięki czemu spalana jest większa liczba kalorii, a trening jest bardziej efektywny.
Spacerując z kijkami, nie męczymy się i nie wylewamy potu, a chudniemy. Otrzymujemy wiele bez trudu i mozołu towarzyszącym innym sportom.

Technika

Nordic Walking wymaga opanowania właściwej techniki – tylko wtedy trening jest skuteczny. W skrócie: za lewą ręką podąża prawa noga, za prawą nogą lewa ręka. Koordynacja ruchów przyjdzie z czasem.

Koszty

Do kosztów należy wrzucić poświęcony czas – niewielka cena, zakup kijków do Nordic Walking – na aukcjach internetowych – od 100 zł. Z pewnością przydadzą się dobre buty. Na początek takie, które się nie ślizgają po mokrej nawierzchni, a jak nam się nam sport spodoba, można rozważyć zakup specjalnych butów – najlepsze będzie obuwie trekkingowe.

Podsumowanie
Nordic Walking, tak popularny w wielu krajach, w końcu dotarł do Polski. I bardzo dobrze, gdyż sport ten aktywizuje część społeczeństwa do tej pory bierną. Okazuje się, że warto, można w każdym wieku żyć zdrowo.
 
article photo

HERBATY OWOCOWE - SMAK LATA W ŚRODKU ZIMY

article photo

BURSZTYNOWE DODATKI DO DOMU

article photo

ORYGINALNE GADŻETY KUCHENNE JAKO ŚWIETNY PREZENT

article photo

JAKIE ZIOŁA, ZAMIAST SOLI STOSOWAĆ W ZDROWEJ DIECIE?

article photo

JAK ZACHĘCIĆ DZIECKO DO CZYTANIA? DOBRE KSIĄŻKI

Czytaj więcej

article photo

JAK WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ? SĄ NA TO SPOSOBY

Czytaj więcej

article photo

PRZEGLĄD NIEBANALNYCH PÓŁEK NA KSIĄŻKI

Czytaj więcej

article photo

SKUTECZNE SPOSOBY NA OPARZENIA SŁONECZNE

Czytaj więcej

article photo

BUTY DLA MALUCHA

Czytaj więcej

article photo

ZADOWOLONY PRZEDSZOLAK – UBRANIOWY MUST HAVE

Czytaj więcej

article photo

OGRÓD W BLASKU ŚWIATEŁ – OŚWIETLENIE OGRODOWE

Czytaj więcej

article photo

KOSMETYKI NA PODRÓŻ – CO SPAKOWAĆ?

Czytaj więcej

rekomendacje dla Ciebie