Witaj! załóż konto lub zaloguj się

​APETYT NA ZDROWIE?


Zdrowie stanowi największą wartość, która determinuje nasze szczęście, dlatego zdrowia życzymy sobie i bliskim – to się nie zmienia. Zmienia się natomiast pogląd na to, co zdrowe. Definicja zdrowia na przestrzeni lat ewoluuje i poszerza się – od: „jestem zdrowy, bo nie jestem chory” po: „pełen dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny”.
Dzisiaj, zdrowy znaczy: szczupły, wysportowany. Niewątpliwie ma to ścisły związek ze współczesnym kanonem piękna.
Eksperci są zgodni, bez właściwego odżywiania, codziennej porcji ruchu, nie osiągniemy łatwo sylwetki, która kojarzy się ze zdrowiem.
Bieganie, rower – to aktywności dla ludzi sprawnych fizycznie, relatywnie młodych. A reszta?

Nordic Walking – sport dla każdego

Aktywność, która kształtuje sylwetkę i daje niesamowite efekty w postaci utraty masy ciała, a nie wymaga przy tym idealnej sprawności fizycznej.
Nordic Walking to połączenie spaceru – poruszamy się krokiem spacerowym, z jazdą na nartach – wykorzystujemy kijki do Nordic Walking.
W czasie spaceru z kijkami angażowane są wszystkie partie ciała – także mięśnie ramion, dzięki czemu spalana jest większa liczba kalorii, a trening jest bardziej efektywny.
Spacerując z kijkami, nie męczymy się i nie wylewamy potu, a chudniemy. Otrzymujemy wiele bez trudu i mozołu towarzyszącym innym sportom.

Technika

Nordic Walking wymaga opanowania właściwej techniki – tylko wtedy trening jest skuteczny. W skrócie: za lewą ręką podąża prawa noga, za prawą nogą lewa ręka. Koordynacja ruchów przyjdzie z czasem.

Koszty

Do kosztów należy wrzucić poświęcony czas – niewielka cena, zakup kijków do Nordic Walking – na aukcjach internetowych – od 100 zł. Z pewnością przydadzą się dobre buty. Na początek takie, które się nie ślizgają po mokrej nawierzchni, a jak nam się nam sport spodoba, można rozważyć zakup specjalnych butów – najlepsze będzie obuwie trekkingowe.

Podsumowanie
Nordic Walking, tak popularny w wielu krajach, w końcu dotarł do Polski. I bardzo dobrze, gdyż sport ten aktywizuje część społeczeństwa do tej pory bierną. Okazuje się, że warto, można w każdym wieku żyć zdrowo.
 
article photo

MAKIJAŻ – JESIENNE TRENDY

article photo

DEKORACJE W JESIENNYM KLIMACIE

article photo

ZASTANÓW SIĘ NAD LAMPĄ

article photo

SUPER JEDZENIE – CHLORELLA

article photo

JESIEŃ W OGRODZIE – PRACE PORZĄDKOWE

Czytaj więcej

article photo

​PIĘKNE PAZNOKCIE NA WIOSNĘ

Czytaj więcej

article photo

PIELĘGNACJA SKÓRY ATOPOWEJ

Czytaj więcej

article photo

KOSMETYKI PROSTO Z MORZA

Czytaj więcej

article photo

ZNAMIONA, PIEPRZYKI – CZY TRZEBA SIĘ ICH BAĆ?

Czytaj więcej

article photo

​SPOSOBY NA NIEJADKA

Czytaj więcej

article photo

UBRANA W ZAPACH

Czytaj więcej

article photo

STROJE KĄPIELOWE DLA DZIEWCZYNEK

Czytaj więcej

rekomendacje dla Ciebie