Witaj! załóż konto lub zaloguj się

ZADOWOLONY PRZEDSZOLAK – UBRANIOWY MUST HAVE


Przedszkolak to żywe srebro. Niezwykle aktywny fizycznie, wyjątkowo absorbujący. Okres przedszkolny to czas intensywnego rozwoju umysłowego, kształtowania osobowości i tożsamości malucha. Rezolutny przedszkolak w jasny sposób wyraża własne potrzeby i opinie na szereg tematów – w tym ubioru. W wielu domach na tym tle, co ranka, dochodzi do konfliktów – dziecko odmawia założenia różowych rajstopek, choć rodzic się upiera. Dochodzi do swoistej próby sił pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Czy musi tak być? Jak uniknąć porannego stresu?

Dziecięca moda

Dizajnerskie ubrania dostępne w ofercie sklepów są śliczne, owszem – ale z perspektywy rodziców. Dzieci również kierują się modą – wzorują się przy tym na bohaterach popularnych bajek i rówieśnikach. Dzieci raczej nie lubią odstawać od ogółu. Jeśli na topie jest aktualnie, skąd inąd dobry film, Kraina Lodu, to połowa grupy  przedszkolnej, na znak identyfikacji z bohaterkami, nosi odzież z podobiznami Elsy i Anny.
Pozwólmy naszemu dziecku dokonać samodzielnego wyboru. Na kształtowanie gustu  i indywidualnego stylu przyjdzie jeszcze czas.

Tożsamość płciowa

Okres przedszkolny jest czasem kształtowania tożsamości, identyfikacji  z płcią. Pewne cechy wyglądu przypisane są kulturowo chłopcom, pewne dziewczynom – to jasne.  Pewne kolory, wzory, fasony podkreślają atrybuty płci. Wbrew ideologii gender dzieci o tym wiedzą (zapewne obserwując rodziców) i preferują np. określone barwy. Raczej nie przekonamy dziewczynki, że koszulkę w kolorze zgniłej zieleni warto założyć, bo jest ładna.

Przede wszystkim wygoda

Przedszkole jest miejscem, gdzie odbywają się harce i szalone zabawy. Skompletuj zestaw ubraniowy, który nie krępuje ruchów i nie ogranicza zabawy.
  • Legginsy: 5 sztuk
Zamiast sztywnych dżinsów czy infantylnych rajstop warto postawić na legginsy. Ponieważ legginsy stanowią niejako bazę ubraniową, więc lepiej, aby były gładkie.
  • Dżinsy: 1 – 2 sztuki
Bardzo ważne, aby spodnie miały regulowaną w pasie gumkę. Różni producenci różnie szyją, a w efekcie spodnie są najczęściej na nasze dziecko za szerokie.
  • T – shirts: 7 sztuk
Jeśli dysponujemy gładkimi legginsami, wybieramy koszulki kolorowe, opatrzone np. motywem bajkowym.

      
  • Bluzki z długim rękawem: 5 sztuk
W zależności od pogody zakładamy je zamiennie z koszulkami z krótkim rękawem.

  • Ciepłe bluzy: 3 sztuki
Rozpinane na zamek, niekłopotliwe dla niewprawnych rączek malucha.

Zdjęcie 1 Bluza w motylki z Zara
  • Tuniki w kształcie litery A: 2 sztuki
Pasują do legginsów i wystarczają na długo – dziecko z nich szybko nie wyrośnie.

  • Sukienki: 3 sztuki
Dziewczynki przeważnie je lubią, a jeśli nie…nic na siłę. Ważne, aby sukienki były łatwe w obsłudze – nie zapinały się z tyłu i nie przysparzały kłopotów przy przebieraniu.
  • Czapka
Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki dobrze prezentują się i lubią klasyczne czapki z daszkiem (w typie bejsbolówki).
 
Kupujmy ubrania ciut większe – tak, aby wystarczyły na cały sezon, nie dłużej. Nic tak nie irytuje, jak za długie rękawy przedostające się do talerza z zupą.

Dziecko na zakupach

W granicy rozsądku, biorąc pod uwagę przydatność i adekwatność zakupu, pozwólmy dziecku dokonać wyboru ubioru. Nic tak nie cieszy – także malucha, jak zaufanie rodzica i samodzielne działanie.
 
article photo

ZABAWKI KIEDYŚ A DZIŚ

article photo

BUTY DLA MALUCHA

article photo

ZADOWOLONY PRZEDSZOLAK – UBRANIOWY MUST HAVE

article photo

​SPOSOBY NA NIEJADKA

article photo

​WIOSNA BEZ ALERGII

Czytaj więcej

article photo

MODA DLA PUSZYSTYCH

Czytaj więcej

article photo

SPOSOBY NA BEZSENNOŚĆ

Czytaj więcej

article photo

Wiosenna metamorfoza mieszkania

Czytaj więcej

article photo

REGENERACJA SKÓRY PO ZIMIE. JAK ODZYSKAĆ BLASK?

Czytaj więcej

article photo

​WIOSENNE ODCHUDZANIE

Czytaj więcej

article photo

​PIĘKNA TRZYDZIESTOLETNIA

Czytaj więcej

article photo

​PIĘKNE PAZNOKCIE NA WIOSNĘ

Czytaj więcej

rekomendacje dla Ciebie