Caffe.aligatoWitaj! załóż konto lub zaloguj się

REGENERACJA SKÓRY PO ZIMIE. JAK ODZYSKAĆ BLASK?


Perspektywa nadchodzącej wiosny napawa nas optymizmem. Przyroda zaczyna powoli budzić się do życia a my wraz z nią. Niestety, nie da się ukryć, na przełomie wiosny i zimy nie wyglądamy zbyt korzystnie. Ziemista cera, podkrążone oczy, wysuszone włosy to efekty przebywania w zamkniętych ogrzewanych pomieszczeniach, absorpcji pyłów z zanieczyszczonego powietrza i nade wszystko braku słońca.
Co zrobić, aby odzyskać dawny blask? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów – niektóre z nich, choć oczywiste często są pomijane.

Pij wodę

Tak, wiem, że nie lubisz, jednak dla dobra sprawy warto się poświęcić i w wodzie rozsmakować. Podstawą pielęgnacji jest nawilżanie skóry od środka, dlatego zaleca się spożywanie około 2 litrów wody dziennie. Nasz organizm łaknie wody. Nie jest pustym frazesem stwierdzenie, że woda dostarcza nam sił witalnych. Cząsteczki H2O wnikają w głąb komórek, dotleniają je i regenerują; transportują do tkanek składniki odżywcze, enzymy i hormony.
Woda jest tanim i łatwo dostępnym środkiem pozwalającym zachować młody wygląd. Warunkiem jest działanie długofalowe, czyli spożywanie wody w sposób regularny i w odpowiedniej ilości.

Herbata zielona

Zawierają cenne przeciwutleniacze, które neutralizują wolne rodniki przyczyniające się do powstawania zmarszczek. Niekwestionowaną królową zielonych herbat jest japońska Matcha – ta herbata faktycznie działa, niestety jest bardzo droga.

Oczyszczanie

Pory skóry, zwłaszcza po zimie, są zablokowane przez martwy naskórek, dlatego oczyszczanie, to jeden z pierwszych kroków na drodze do przywrócenia zdrowego wyglądu.
Niezwykle skuteczne są naturalne metody oczyszczania.
Peeling z kawy
Cieszy się szczególną popularnością, gdyż jest prosty do wykonania i wyjątkowo skuteczny. Aby sporządzić tenże: parzymy mocną kawę (z 4 łyżeczek), odlewamy wodę i dodajemy do fusów z kawy 2 łyżki oliwki dla dzieci, oliwy z oliwek lub ulubionego olejku.
Otrzymaną miksturą energicznie nacieramy skórę przez 5 minut.
Efekt – gładka, miękka skóra. Ponieważ mieszanka ma silne działanie, nie stosujemy jej na twarz.
Peeling cukrowy
Wypełniamy naczynie (słoik, kubek) do ¾ wysokości grubokrystalicznym cukrem i uzupełniamy oliwą do pielęgnacji niemowląt, oliwą z oliwek. Aby pogłębić przyjemne doznania towarzyszące nam podczas pielęgnacji, warto dodać do mikstury jakiś olejek eteryczny (wystarczy kilka kropli).
Peeling z alg
Nie masz ochoty ani czasu na stosowanie naturalnych metod, sięgnij po peeling drogeryjny. Rynek kosmetyczny oferuje szeroki wachlarz tego typu produktów. Ważne, aby działać, gdyż jedynie oczyszczona skóra wchłania składniki odżywcze, które zaaplikujemy w postaci kremów, balsamów itp.

Witamina C + kwas hialuronowy + oleje = zgrane trio
 
Ważną rolę procesie odnowy skóry odgrywa witamina C. Warto jednak pamiętać, że witamina C działa pod warunkiem, że jest aplikowana we właściwej formie. Przede wszystkim witamina C jest mało trwała – łatwo utlenia się i staje się tym samym bezużyteczna. Zaleca się stosowanie witaminy w postaci serum. Serum musi być przechowywane w lodówce, w ciemnym szklanym pojemniku, po otwarciu do 3 tygodni.
Jak działa? Neutralizuje wolne rodniki, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek, odżywia i rozjaśnia skórę. Serum z witaminą C aplikujemy 1 x dziennie na noc lub na dzień pod krem z filtrem UV.
Kwas hialuronowy – absolutny hit ostatnich miesięcy. Kwas hialuronowy wiąże cząsteczki wody, utrzymując wysoki poziom nawilżenia skóry. Nie warto bać się nazwy. Kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczny, gdyż występuje w skórze naturalnie. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego maleje i pojawiają się zmarszczki. Jak stosować specyfik? Solo na zwilżoną skórę twarzy lub w połączeniu z olejem. Już niewielka kropelka kwasu wystarczy na pokrycie całej twarzy – środek jest bardzo wydajny.
Oleje są absolutnym fenomenem, zalecane przez kosmetologów, chwalone przez rzeszę zadowolonych kobiet. Stary nowy sposób na zachowanie urody. Stary, bo niektóre oleje stosowały już nasze babcie (np. olej rycynowy). Nowy, bo powrócił w wielkim stylu.
Aktualnie najchętniej używamy olejów egzotycznych – popularnością cieszy się olej arganowy, z maruli, makadamia czy migdałowy.

Ruch

Spacery, spacery – co najmniej godzinę dziennie, najlepiej po lesie. Jeśli nie mamy w pobliżu terenu zalesionego, poszukajmy parku – usytuowanego na drugim krańcu miastaJ
Intensyfikacja działań pielęgnacyjnych sprawi, że już w kwietniu będziemy roztaczać wokół siebie blask kobiety pięknej, szczęśliwej i spełnionej.
article photo

TRENDY W MAKIJAŻU - WIOSNA 2017

article photo

MODNE TOREBKI - TRENDY WIOSNA/LATO 2017

article photo

PIĘKNE STOPY KROK PO KROKU

article photo

ODMŁADZAJĄCA MOC KOLORU - UBRANIA, KTÓRE ODEJMUJĄ LAT

article photo

W CO ZAPAKOWAĆ ŚNIADANIE DO SZKOŁY?

Czytaj więcej

article photo

ZESTAWY PLASTYCZNE DLA DZIECI

Czytaj więcej

article photo

SOS DLA SKÓRY – NAJLEPSZE MASECZKI DO TWARZY

Czytaj więcej

article photo

JAK SKUTECZNIE ZADBAĆ O ODPORNOŚĆ DZIECKA?

Czytaj więcej

article photo

SUPER JEDZENIE – CHLORELLA

Czytaj więcej

article photo

DZIECIĘCE CZAPKI NA JESIEŃ I ZIMĘ

Czytaj więcej

article photo

ORYGINALNE GADŻETY KUCHENNE JAKO ŚWIETNY PREZENT

Czytaj więcej

article photo

ZABAWKI KIEDYŚ A DZIŚ

Czytaj więcej

rekomendacje dla Ciebie